Ankomst til ZOO
I kan ankomme til ZOO fra kl. 9, hvor ZOO åbner. Kl. 14 får I udleveret nøgler til jeres shelter og har tid på egen hånd til at besøge campen eller opleve haven.
Mød jeres guide
Kl. 18 står jeres helt private ZOOguide klar til at byde jer velkommen i zoologisk have.
Aftenrundvisning
Efter spisning tager guiden alle overnattende gæster med på en privat rundvisning bag kulisserne i ZOO.
Bålhygge
Så er det tid til hygge foran bålet! Vi har en bålpakke klar til jer med lækkerier til både børn og voksne.
Godnat
Guiden siger godnat. Glæd jer til at krybe i soveposen i de imponerende shelters med løvebrøl som godnatsang. Hver familie har sit eget shelter.
Godmorgen / Oprydning
Inden morgenmaden rydder I op i jeres shelter. Bagage kan opbevares i ZOO resten af dagen, hvis det ønskes.
Morgenmad
Morgenbuffeten nydes i Safari Café mellem løver og giraffer, hvor I får en rolig og hyggelig start på dagen.
En hel dag med nye eventyr
Efter morgenmaden kan I udforske haven på egen hånd resten af dagen.
Se forplejning nedenfor.
Opholdet er inkl. bålpakke og morgenmadsbuffet.
Der kan også tilkøbes aftensmad i forbindelse med booking.
Øvrig forplejning skal selv medbringes. Husk blot service og andet nødvendigt grej. Det er ikke muligt at få madvarer på køl.
Bålpakke
Skumfiduser, mariekiks, chips, chokolade, varm kakao og kaffe til de voksne
Morgenmadsbuffet
Hjemmebagte boller, knækbrød, smør, marmelade, ost og frisk frugt. Hertil vand, juice, kaffe og the.
Aftensmad (picnickurv - kan tilkøbes ved booking)
Edamamehummus og grissini
Sprød Börek m. feta og spinat. Hertil aioli
To slags oste m. oliventapenade
Tærte m. porre/purløg
Vegetar-albongidas i tomatsauce
Capresesalat m. mozzarella
Hertil brød
Som alternativ til picnickurven kan de mindste også få to pølsehorn m. ketchup, frisk frugt og en muffin.
Kontakt vores bookingansvarlige
Bookingafdelingen
ZOObooking@odensezoo.dk +45 66 11 13 60 (tast 3)Telefontider: